Czy podać dziecku ten lek na stany lękowe?

Dzień dobry. Córka ma stany lękowe. Lekarz przepisał jej asertin 25mg. Waży 26kg ma 9 lat. Nie podałam jej jeszcze leku bo mam mieszane uczucia co do bezpieczeństwa leku i jego skutków ubocznych. Oprócz niepokoju, paniki, bólu brzucha doszły wymioty. W tej sytuacji nie wiem czy mimo wszystko podać jej wg zaleceń rano lek jak przepisał lekarz?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ostateczna decyzja co do stosowania leku Asertin należy do Pani.

Skoro lekarz zalecił przyjmowanie tego leku, to najprawdopodobniej widział ku temu przesłanki. Oczywiście lek Asertin, tak jak i inne środki lecznicze wiąże się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych, o których producent informuje w ulotce leku.

Jeśli ma Pani wątpliwości co do leczenia farmakologicznego córki, warto porozmawiać na ten temat również z psychologiem oraz psychoterapeutą. Być może stany lękowe córki można złagodzić psychoterapią.

Szczegółowe informacje na temat leku Asertin znaleźć można w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/asertin-wskazanie-sklad-dawkowanie-efekty-przeciwskazania-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.