Czy lek Paroxinor ma skutki uboczne?

Witam, Byłem u lekarza seksuologa z problemem przedwczesnego wytrysku . przepisał mi lek PAROXINOR. Trochę poczytalem o tym leku, o skutkach ubocznych np. Brak erekcji, spadek testoronu.. Warto brać ten lek ? Czy może lepiej wybrać się jeszcze do lekarza urologa ?

Paroksetyna to lek przeciwdepresyjny z grupy SSRI. Znalazł zastosowanie w leczeniu przedwczesnego wytrysku, ponieważ jednym z jego skutków ubocznych (a w Pana wypadku - skutkiem pożądanym) jest opóźnienie orgazmu/wytrysku. Lek stosowany w niewielkiej dawce nie powinien działać negatywnie na zdolność erekcyjną. Proszę spróbować - gdy zauważy Pan niepokojące objawy - zawsze można odstawić lek lub zmniejszyć dawkę.
Istnieje również wiele niefarmakologicznych sposobów leczenia przedwczesnego wytrysku (np. w formie treningów) - warto zapytać o nie seksuologa.

Lek Paroxinor jest lekiem przeciwdepresyjnym i takie jest jego pierwotne przeznaczenie. Jeśli ma Pan wątpliwości co do zasadności jego stosowania, proszę jak najbardziej zasięgnąć tzw. drugiej opinii u innego specjalisty. Na rynku są obecne inne preparaty o podobnym działaniu, ale skrojone "na miarę" problemu przedwczesnego wytrysku.
Zamieszczam także ogólne informacje na temat kwestii przedwczesnego wytrysku: O przedwczesnym wytrysku mówimy, kiedy mężczyzna zawsze lub prawie zawsze szczytuje przed wprowadzeniem lub zaraz po wprowadzeniu członka do pochwy. Wytrysk zaś odbywa się bez żadnej kontroli i mężczyzna nie może go powstrzymać (ponieważ na przykład nie czuje, że się zbliża). Trzeba wiedzieć, że ważne jest tu kryterium częstości występowania i sytuacji, w której dochodzi do seksu. Nie mówimy o przedwczesnym wytrysku, jeśli na przykład zdarza się on raz na jakiś czas, na przykład po długim czasie bez stosunku płciowego ("głód seksualny", brak regularności, młody wiek mężczyzny także jest ważny - młodsi mężczyźni miewają krótsze stosunki). Nie mówimy też o przedwczesnym wytrysku jako o zaburzeniu, jeśli mężczyzna rozpoczyna życie płciowe lub wchodzi w związek z nową partnerką (czynnikiem odpowiedzialnym za kłopoty jest wtedy stres). Rozważamy kwestię przedwczesnego wytrysku, jeśli przy uregulowanym życiu seksualnym mężczyzna nie panuje nad wytryskiem przy każdym lub prawie każdym stosunku seksualnym.