Paroksetyna to lek przeciwdepresyjny z grupy SSRI. Znalazł zastosowanie w leczeniu przedwczesnego wytrysku, ponieważ jednym z jego skutków ubocznych (a w Pana wypadku - skutkiem pożądanym) jest opóźnienie orgazmu/wytrysku. Lek stosowany w niewielkiej dawce nie powinien działać negatywnie na zdolność erekcyjną. Proszę spróbować - gdy zauważy Pan niepokojące objawy - zawsze można odstawić lek lub zmniejszyć dawkę.
Istnieje również wiele niefarmakologicznych sposobów leczenia przedwczesnego wytrysku (np. w formie treningów) - warto zapytać o nie seksuologa.
Lek Paroxinor jest lekiem przeciwdepresyjnym i takie jest jego pierwotne przeznaczenie. Jeśli ma Pan wątpliwości co do zasadności jego stosowania, proszę jak najbardziej zasięgnąć tzw. drugiej opinii u innego specjalisty. Na rynku są obecne inne preparaty o podobnym działaniu, ale skrojone "na miarę" problemu przedwczesnego wytrysku.
Zamieszczam także ogólne informacje na temat kwestii przedwczesnego wytrysku: O przedwczesnym wytrysku mówimy, kiedy mężczyzna zawsze lub prawie zawsze szczytuje przed wprowadzeniem lub zaraz po wprowadzeniu członka do pochwy. Wytrysk zaś odbywa się bez żadnej kontroli i mężczyzna nie może go powstrzymać (ponieważ na przykład nie czuje, że się zbliża). Trzeba wiedzieć, że ważne jest tu kryterium częstości występowania i sytuacji, w której dochodzi do seksu. Nie mówimy o przedwczesnym wytrysku, jeśli na przykład zdarza się on raz na jakiś czas, na przykład po długim czasie bez stosunku płciowego ("głód seksualny", brak regularności, młody wiek mężczyzny także jest ważny - młodsi mężczyźni miewają krótsze stosunki). Nie mówimy też o przedwczesnym wytrysku jako o zaburzeniu, jeśli mężczyzna rozpoczyna życie płciowe lub wchodzi w związek z nową partnerką (czynnikiem odpowiedzialnym za kłopoty jest wtedy stres). Rozważamy kwestię przedwczesnego wytrysku, jeśli przy uregulowanym życiu seksualnym mężczyzna nie panuje nad wytryskiem przy każdym lub prawie każdym stosunku seksualnym.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Czy lek Priligy leczy przedwczesny wytrysk bez odbywania stosunku? – odpowiada Mgr Agnieszka Słomka
- Czy przedwczesny wytrysk można skutecznie wyleczyć? – odpowiada Mgr Agnieszka Słomka
- Jakie są skutki uboczne leku Paroxinor? – odpowiada Lek. Wiesław Łuczkowski
- Kiedy stosować Paroxinor? – odpowiada Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
- Czy przedwczesny wytrysk może być wynikiem masturbacji? – odpowiada Mgr Agnieszka Słomka
- Powrót przedwczesnego wytrysku po zakończeniu kuracji Paroxinor – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Czy zaburzenia funkcji seksualnych podczas przyjmowania Paroxinor miną? – odpowiada Lek. Paweł Brudkiewicz
- Skutki uboczne pornografii i masturbacji – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Czy lek o nazwie Paroxinor stosowany na przedwczesny wytrysk może powodować trwałe lub chwilowe zmiany w psychice? – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Skutki uboczne leku Asertin – odpowiada Lek. Bianka Małczuk