Czy lek o nazwie Paroxinor stosowany na przedwczesny wytrysk może powodować trwałe lub chwilowe zmiany w psychice?

Dzień dobry. Czy lek o nazwie Paroxinor stosowany na przedwczesny wytrysk może powodować trwałe lub chwilowe zmiany w psychice, chodzi mi głównie o to, czy ten lek stosowany teoretycznie niezgodnie z przeznaczeniem może wywołać objawy, które w rzeczywistości powinien leczyć oraz czy wpływa on na gospodarkę hormonalną, jezeli tak to czy powoduje drastyczne zmiany w poziomie testosteronu lub innych hormonów?

Warto dopytać lekarza, który lek przepisał.
Z drugiej strony w przypadku opisanego zaburzenia- psychika i nastawienie ma także ogromne znaczenie. Dlatego zachęcam, oprócz farmakoterapii, do podjęcia psychoterapii lub konsultacji z seksuologiem. Pomogą Panu poradzić sobie z psychologiczna częścią trudności (np wstyd, niepokój, lęk przed porażką itp). Zmiany w myśleniu o sobie, samoocenie, poczuciu sprawstwa i kontroli także pomogą poradzić sobie z objawem.

Witam,

Paroxinor jest silnym lekiem działającym na ośrodkowy układ nerwowy, dlatego zdecydowanie ma wpływ na samopoczucie/psychikę osoby go stosującej. Jest dedykowany chorobom takim jak depresje, nerwice. Do leków tego rodzaju organizm musi się przyzwyczaić zanim będzie działał zgodnie z przeznaczeniem, czasami trwa to do 4 tygodni. Nie wiem jak Pan dawkuje ten lek, ale z pewnością należy stosować się do zaleceń lekarza, także nie należy go odstawiać nagle, lecz stopniowo zmniejszać dawki lub wydłużać odstęp między nimi. Ma dosyć długą listę skutków ubocznych, więc wystąpienie któregoś z nich jest prawdopodobne.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html