Czy lekarstwa na padaczkę można w ciąży odstawić?

Witam. Mam 25 lat. Jestem epileptykiem od 4 lat. Od ok 2 nie miałam ataku. Padaczka lekka, kręcenie się w głowie ok 10 minut. Chciałabym zajsc w ciążę i w związku z tym mam pytanie odnośnie lekarstw, które biorę. Powinnam je odłożyć na czas ciąży, czy brać dalej ? Dziennie przyjmuje 250 mg lamitrinu, 125 rano i 125 wieczorem. Bardzo proszę o odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam .

Witam!
Sama niech Pani nie odstawia. Zgłosić swojemu lekarzowi - powinien dostosować leczenie do aktualnej sytuacji. Tylko niektóre z leków p/padaczkowych można podawać kobietom ciężarnym i tak nie mamy pewności, że nie wpłyną na płód! Jeżeli chodzi o Lamitrin to jest stosunkowo bezpieczny.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.