Jak postępować w takiej postaci padaczki?

Pierwszy atak miałem w wieku 16 lat, drugi w wieku 30 lat. Stwierdzono padaczkę. Biorę leviteracetam 2x750 chociaż od czasu drugiego ataku nie miałem już żadnego a minęło prawie 2 lata. Chciałbym odstawić leki. Czy możliwe jest to, że to nie padaczka? EEG wykazało jakieś zmiany. TK i RM czysto.

Witam! Przy stwierdzonej padaczce, niestety należy brać leki przeciwdrgawkowe. Jeżeli ma Pan 31 lat, a ostatni napad był w trzydziestym roku życia, to praktycznie minął dopiero rok bez napadów. TK i RM głowy mają jedynie znaczenie przy padaczce wywołanej zmianami anatomicznymi mózgu - uszkodzenia lub rozrost. Natomiast właściwym diagnostycznie jest "poczciwe" badanie EEG. Samodzielnego odstawiania leków p/padaczkowych nie polecam. Proszę się oprzeć na opinii swojego neurologa leczącego. Pozdrawiam W. Łuczkowski.