Opis wyniku EEG a ryzyko padaczki

Odczuwam dziwne zapachy, poza tym innych objawów nie mam. RM - OK, w EEG : Zmiany zlokalizowane w prawej okolicy skroniowo-potylicznej pod postacią fal ostrych i fal theta oraz grup zastrzeżonych fal o częstotliwości alfa. Zachowana czynność podstawowa. Czy to padaczka? Czy te moje objawy leczy się tak samo jak typową padaczkę z utratą świadomości i drgawkami?

Napady dzieli się na ogniskowe i uogólnione. Przywołany napad z utratą świadomości z drgawkami należy do napadów uogólnionych.
Napady ogniskowe mogą przebiegać pod np. postacią odczuwania zapachów, drgawek jednej kończyny i wielu innych objawów.
Padaczkę leczy się w zależności od rodzaju napadów. Ogólnie mówiąc, inne leki są wskazane w padaczce ogniskowej inne w padaczce uogólnionej. Cała sztuka leczenia padaczki polega na odpowiednim zaklasyfikowaniu rodzaju napadów ( to odbywa się na podstawie wywiadu i badania EEG) a następnie włączeniu odpowiedniego dla danego typu napadów leczenia.