Jak wygląda napad w padaczce audiogennej?

Proszę opisać szczegółowo napad w padaczce audiogennej.Wiem że wywołuje ją nagły dzwiek .Co się dzieje z osobą która cierpi na ten rodzaj padaczki.Jak wygląda napad czy przewraca się ma drgawki jak długo?Prosze mi fachowo opisać taki napad.Często nagły dzwięk mnie przestraszy ,mocno reaguję na nagle dzwieki wtedy cofam sie przewracam i zaraz wstaje.Czy to padaczka audiogenna?EEG nie wykazało.Dziękuje.

witam,
Napady padaczki audiogennej wywołane są najczęściej przez nagłe zadziałanie bodźca słuchowego, na przykład dźwięk dzwonka, szczekanie psa, sygnał syreny pogotowia ratunkowego czy policji, stukanie do drzwi. W przypadku tej postaci najistotniejsza jest nagłość wystąpienia bodźca, dlatego bywa też nazywana padaczką z zaskoczenia (startle epilepsy). Opisywane są także przypadki padaczki muzykogennej, gdzie napad może być wyzwalany poprzez szczególną melodię czy przez dźwięk określonego instrumentu.

Padaczka audiogenna przebiega najczęściej pod postacią napadów nieświadomości, rzadziej napadów uogólnionych lub mioklonii.

pozdrawiam