Leki przeciwpadaczkowe a atak padaczki

Witam. Czy leki przeciw padaczkowe, łagodzą atak padaczki? Czy leki te eliminują pojawianie się następnego ataku? Atak wystąpił raz w życiu, po operacji guza mózgu oponiaka, po 8 miesiącach od operacji. Atak był podczas snu, bez drgawek, ani stanu padaczkowego. Pojawiły się mdłości i bóle głowy. EEG pokazało zapis bez nieprawidłowości.

Z padaczką bywa różnie. Najlepiej gdy leki powodują brak napadów padaczkowych. Czasem można leki odstawić, oczywiście wg ściśle określonych kryteriów. Może być tak, że napady padaczki nie występują podczas leczenia, ale wracają po odstawieniu leków. Zdarza się, że napady mimo leczenia występują, ale np jest ich znacznie mniej.
Leczenie, dobór leków zawsze jest sprawą indywidualną, podobnie jak decyzja o odstawieniu leczenia.