Czy lekarz może uszkodzić wzrok podczas modelowania policzków preparatem Ellanse?

Chcę uzupełnić informacje do pytania: Czy lekarz może uszkodzić wzrok podczas modelowania policzków preparatem ellanse? Wolumetria została wykonana kaniulą w okolice kości jarzmowej, znieczulenie podano igłą. Tydzień po zabiegu zauważyłam pogorszenie ostrości wzroku przy patrzeniu i przy czytaniu. Okulista stwierdził nadwzroczność i mały astygmatyzm, do tej pory miałam okulary tylko do czytania. Noszę teraz okulary do dali, ale mam wrażenie mgły na lewym oku.

Jak już wypowiadałem się wcześniej przy modelowaniu policzków, szczególnie kaniulą jest naprawdę bardzo nikłe prawdopodobieństwo aby w jakikolwiek sposób uszkodzić wzrok. Być może większa objętość tkanki w okolicy podoczodołowej powoduje to, że jest Pani trudno pomagać sobie przy wysiłku do dalszego widzenia okolicznymi tkankami.