Czy leki na nadciśnienie mają związek z problemami ze snem?

Witam. Mam 37 lat. Od kilku lat biore leki na nadciśnienie Egiramlon i bibloc na podwyższone tętno. Staram sie w miare zdrowo odżywiać, jestem w miare aktywny fizycznie. Moje cisnienie wynosi ok 130-140/60-65, puls 80-90. Stresuje mnie ciągle to niskie cisnienie rozkurczowe. Miewam czasem takie szarpnięcia serca, chwilowy wzrost tętna. Czasem czuje zmęczenie, osłabienie, źle sypiam w nocy, zauważyłem w nocy płytki oddech czasem ale nie jest to normą. Po i w trakcie ćwiczeń fizycznych czuje sie lepiej i nie dostaje zadyszki czy buli w klatce piersiowej, czuje sie lepiej niz gdy nic nie robie.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazane dla kontroli jest wykonanie badania echoserca oraz udanie się do lekarza kardiologa a jak wyglada ekg?