Czy leki przeciwpadaczkowe mogą być przyczyną zaniku miesiączek?

witam mam takie pytanie. chorje na padaczke , zazywam leki takie jak topamax 200mg i lamitrin 100mg. rowniez leki antykoncepcyjne rigevidon z powodu nieregularnych miesiaczek. czy leki przeciwpadaczkowe moga byc przyczyna zakinku miesiaczki na 3 miesiace. prosze o odpowiedz.

Witam. Leki przeciwpadaczkowe mogą obniżać skuteczność doustnej antykoncepcji w związku z czym przede wszystkim proszę sprawdzić czy nie jest Pani w ciąży.