Czy mogę stosować antykoncepcję hormonalną, jeśli zażywam leki antydepresyjne?

Mam 20 lat, od 5 lat choruję na nerwicę i stosuję leki, mam nieregularne i bardzo bolesne miesiączki, planuje rozpocząć współżycie z chłopakiem lecz obawiamy się czy moje leki nie osłabią działania tabletek antykoncepcyjnych i czy w ogóle mogę mieszać te tabletki? Proszę o poradę!

20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Oba przyjmowane przez Ciebie leki nie obniżają skuteczności tabletek antykoncepcyjnych.
Jeżeli zdecydowaliście się na tę formę zabezpieczenia, to musisz się zgłosić do ginekologa, by wykluczył występowanie przeciwwskazań do przyjmowania przez Ciebie doustnej antykoncepcji hormonalnej. W trakcie wizyty koniecznie wspomnij o depresji i stosowanym leczeniu.
Pozdrawiam