Czy mogę stosować leki na nerwicę przed biopsją piersi?

Dzień dobry. Za dwa dni mam biopsje mammotomiczna czy mogę przyjmować nadal leki na nerwice- pramolan?
KOBIETA, 36 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry!

Pramolan (opipramol) jest lekiem stosowanym w leczeniu zaburzeń lękowych. Przed jakimkolwiek zabiegiem medycznym, w tym biopsją mammotomiczną, ważne jest poinformowanie lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach.

Generalnie, leki na "nerwicę" takie jak Pramolan mogą być przyjmowane przed zabiegiem, ale ostateczna decyzja powinna należeć do lekarza prowadzącego, który będzie w stanie ocenić, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania lub ryzyko związane z kontynuacją przyjmowania tych leków w kontekście planowanej biopsji.