BIRADAS4 w biopsji mammotomicznej

Dzień dobry mama miała wykonana biopsje mammotomicznej w 20014-01-29 po trzech tyg otrzymała wynik w którym pisze BIRADAS4 Po pol roku znów skierowano ja do powtórzenia biopsji dnia dzisiejszego ponieważ stwierdzono guzka 8mm co to w takim razie oznacza ponieważ lekarz nie może określić co to jest i ile razy można wykonywać takie badania Dziękuje za pomoc mi udzielona ponieważ martwię się o mama

Biopsja ma na celu rozpoznanie mikroskopowe choroby Pani mamy. z opisu wynika, że zmiana jest nieco podejrzana, więc naturalnym działaniem jest powtórzenie biopsji lub wycięcie guzka do badania