Wynik biopsji cienkoigłowej i podejrzenie nowotworu
Witam W grudniu miałam biopsję mamotomiczną (guzka piersi lewej) Wynik histopatologiczny: opis makroskopowy- bioptaty o budowie tłuszczowo- włóknistej, rozpoznanie- fibrosclerosis. Za 2 miesiące lekarz zrobił usg kontrolne. Stwierdził, że guzek nie wygląda dobrze (mimo dobrego wyniku histopatologicznego nadal podejrzewa, że może to być nowotwór) i zrobił mi na wizycie biopsje cienkoigłową. Wynik cytologiczny- drobne pasma ściętego płynu tkankowego. Co oznacza wynik z biopsji cienkoigłowej?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam. Wynik jest niediagnostyczny. Jeżeli zmiana jest podejrzana radiologicznie to proponuję wykonać biopsję gruboigłową, która jest badaniem bardziej czułym niż BACC.