Czy należy zakończyć karmienie piersią przed biopsji mammotomicznej?

U kobieta karmiącej 6 miesięczne dziecko stwierdzono guzka w piersi 14x15mm. Z usg prawdopodobnie US BIRARD 4a. Lekarz zaproponował biopsje mammotomiczną. Powiedział, że trzeb zakończyć laktację. Czy to jest konieczność? Zależy nam na tym, żeby Żona mogła karmić dziecko dłużej.

Lek. Michał Lenard

Niestety, żeby wynik badania był miarodajny, konieczne jest zakończenie karmienia piersią. Sugeruję zastosować się do zaleceń lekarza. Pozdrawiam!