Czy leki spowodują zmniejszenie prostaty?

Witam ,mam53 lata,po zakażeniu układu moczowego zrobiłem badanie PSA -(ICD-9:I61) 7.93ng/ml. USG wykazało gruczoł krokowy powiększony wym .48*41*38mm,V 40 ml.Za parę dni mam wizytę u urologa.Czy po lekarstwach prostata się zmniejszy?Dodatkowo USG pokazało śledziona nieznacznie powiększona i torbiel (54mm)na nerce.Czy ta torbiel trzeba operować?
MĘŻCZYZNA, 54 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Powiększona prostata i podwyższone PSA bezwzględnie wymaga wizyty u urologa, który zaleci dalsze postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne. Najczęściej stosuje się leki, które poprawiają oddawanie moczu, ale nie mają większego wpływu na wielkość prostaty. Są też leki rzadziej stosowane, ze względu na częstsze działania niepożądane, a które

w efekcie zmniejszają prostatę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty