Czy Letrox mógł zaburzyć cykl miesiączkowy?

Dzień dobry. Od dwóch lat mam stwierdzoną insulinooporność oraz pcso, biorę cyprest oraz glucophage 750xr rano i wieczorem. Ostatnio na wizycie (ze względu na problem z wagą) Pan doktor przepisał mi letrox 50 z podejrzeniem ukrytej niedoczynnosci tarczycy. Biorę piąty dzień letrox (pol tabletki) wczoraj powinnam dostać miesiączkę i nadal jej nie ma. (Wcześniej nie było takiego problemu) Moje pytanie brzmi czy letrox może wpływać na miesiączkę? Czy zgłaszać to od razu lekarzowi?

Dzień dobry,

oczywiście - proszę zgłosić zaistniała sytuację lekarzowi - jest to niepożądana sytuacja, tym bardziej, że ma Pani inne jednostki chorobowe.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga