Czy lewatywa może być skutecznym pomocnikiem podczas diety?

Witaj,
Lewatywa nic nie wnosi do diety, zwłaszcza odchudzającej.Ponadto nie jest zalecana bowiem wypłukuje naturalną florę bakteryjną.
Zacznij jeść małe posiłki, a często. Przez 1-2 dni zastosuj dietę warzywną z dodatkiem otrąb owsianych. Pij dużo wody i jelita same się oczyszczą.

Absolutnie nie polecam lewatywy jako środka wspomagającego odchudzanie. Jaki miałby być ich cel? Odchudzanie nie polega na bezwarunkowym uzyskaniu niższej wagi, tylko na pozbyciu się tkanki tłuszczowej.

Wlewy doodbytnicze wykonuje tylko w przypadkach potrzeby szybkiego oczyszczenia jelit przed badaniami lub z powodu innych wskazań lekarskich. Lewatywy powodują wypłukanie naturalnej flory bakteryjnej jelit, co wcale nie wspomaga procesu odchudzania, a wręcz może go utrudnić. Jeżeli ma Pani problemy z zaparciami, to proszę wprowadzić odpowiednią dietę zawierającą odpowiednie ilości błonnika oraz dostateczną ilość płynów.
A najsensowniej będzie udać się do dietetyka, który po przeanalizowaniu problemu wskaże najlepsze jego rozwiązanie.

Witam, lewatywę powinno stosować się w celu pozbycia toksyn z organizmu,lecz nie jako sposobu odchudzania. Zmniejszenie masy ciała po zabiegu jest tymczasowe, dochodzi to usunięcia toksyn (zalegających mas kałowych) oraz wody. Mądrze przeprowadzona lewatywa nie zaszkodzi. Za często stosowanie lewatywy może prowadzić do zniszczenia naturalnej mikroflory jelita, rozregulowania pracy układu pokarmowego.