Właściwości lewatywy

Czytałam dużo o dobroczynnych właściwościach lewatywy umożliwia oczyszczanie z nagromadzonych toksyn, jelita grubego i sąsiadujących narządów.Mam kłopoty ze zdrowiem (wątroba ,nadciśnienie , otyłość)Mimo diet waga stoi w miejscu. Mam pytanie jak to jest z tą lewatywą czy rzeczywiście ma takie dobroczynne działanie dla organizmu , czy mogę zastosować taką kurację i w jaki sposób . Proszę o odpowiedz bo nie chcę się sugerować tylko na opiniach przypadkowych ludzi piszących w internecie

Dzień dobry,

Zastosowanie lewatywy nie jest dobrym pomysłem.
Podczas płukania jelit dochodzi do zachwiania naturalnej flory bakteryjnej (prawie całkowicie zostaje zniszczona).
Naturalna i prawidłowo działająca flora, odgrywa istotną rolę z prawidłowym funkcjonowaniu, jelit.
Oczyścić naturalnie jelita z zalegających resztek pokarmowych można dokonać za pomocą odpowiedniej diety i zmiany nawyków żywieniowych,

Lewatywa Pani nie odchudzi, nie poprawi działania jelit.
Proszę zgłosić się do wykwalifikowanego dietetyka, który "bezboleśnie" pomoże uporać się z dolegliwościami. Przede wszystkim potraktuje Panią indywidualnie.
Nowy rok jest tuż tuż, a do świąt zostało poprawie 4 tygodnie, pierwsze zmian do tego czasu powinna Pani zaobserwować.