Co robić z tym problemem podczas seksu analnego?

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z kałem. Albo przynajmniej tak mi się wydaje. Zaczęłam uprawiać seks analny, przed stosunkiem robię dwa, trzy razy lewatywę. W teorii jestem czysta a w praktyce jak dochodzi do penetracji to tak jak by z moich jelit schodzi więcej kału. Muszę robić dziesiątki lewatyw gdzie później już lecą małe drobinki kału z wodą. Zajmuję mi to około 2-3h co jest uciążliwe. Teraz pytanie: czy z moimi jelitami jest wszystko ok czy raczej mam się czego obawiać? Dodam że sam kał przy standardowym wypróżnianiu raz dziennie jest raczej dość miękki.
KOBIETA, 21 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry,

Robienie częstych lewatyw może wpływać na naturalną pracę jelit i ich florę bakteryjną. Zbyt częste lewatywy mogą powodować podrażnienia, dyskomfort oraz zaburzenia w funkcjonowaniu jelit. Może to także prowadzić do zalegania resztek kału, które nie są usuwane w pełni.

Jeśli regularnie uprawia Pani seks analny, ważne jest, aby dbać o odpowiednią higienę i bezpieczeństwo. Zamiast licznych lewatyw, można rozważyć delikatniejsze metody oczyszczania lub mniejszą częstotliwość tego typu przygotowań. Warto używać prezerwatywy lub ograniczyć przyjmowanie posiłków na min. 3h przed kontaktem seksualnym.

Miękki kał może być normalny, ale jeśli jest zbyt miękki lub luźny, może to sugerować problem z dietą, nawodnieniem lub ewentualnymi zaburzeniami jelitowymi.

Najlepiej będzie skonsultować się z gastroenterologiem lub innym lekarzem specjalistą, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku z Pani jelitami. Lekarz może zlecić odpowiednie badania, aby wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne.