Wpływ stosunku analnego na przebieg defekacji

Czy stosunek analny jest bezpieczny dla kobiety? Chodzi mi glownie o pozniejsze potrzeby fizjologiczne

Dzień dobry!

Seks analny niesie pewne ryzyko, szczególnie dla osób, które nie mają doświadczenia w tej aktywności i popełniają błędy, np.: użycie zbyt dużej siły i gwałtowności, niedostateczne podniecenie, brak dodatkowego nawilżenia, brak stopniowego przyzwyczajania odbytu do penetracji itp.
Konieczna jest także świadomość swojego stanu zdrowia i ewentualnych przeciwwskazań do tego rodzaju seksu.
Istnieje ryzyko długoterminowych przykrych konsekwencji, np. wspomnianego przez Panią uszkodzenia zwieracza, nietrzymania kału itp. Przede wszystkim jednak wtedy, kiedy seks analny uprawia się często i przez długi czas lub nieumiejętnie.
Podczas seksu analnego pozostaje także ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową, a także chorób związanych z kontaktem z kałem.

Pomijając jednak wszystkie te ostrzeżenia i konieczne środki ostrożności... seks analny jest elementem współżycia wielu par, które bardzo to sobie chwalą i nie zauważają u siebie żadnych negatywnych tego konsekwencji.

Zachęcam do lektury książki "Radość seksu analnego", która przekazuje wiele ważnych informacji i porad.

Pozdrawiam!