Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko związane z gastroskopią

Gastroskopia to badanie wykonywane w celu oceny stanu układu pokarmowego. Czy może być ono dla nas niebezpieczne? Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie ma żadnych dowodów naukowych wskazujących na związek seksu analnego z utrudnieniem lub ułatwieniem wypróżnień – jest to kwestia indywidualna. Konsekwencją niewłaściwego przygotowania do seksu analnego, bądź zbyt gwałtownych czy wieloletnich igraszek analnych może być nietrzymanie stolca. Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/nauka-seksu-analnego.

Co do zaparć, to może pojawić się silne zaciśnięcie mięśni zwieracza, natomiast raczej pozostaje to bez związku z samym zbliżeniem płciowym (czy właściwie jego formą), a może wynikać z blokady psychicznej czy odruchu obronnego aktywowanego wspomnieniem bólu wynikającego z tego typu seksu.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/seks-analny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy