Czy mogło dojść do rozciągnięcia odbytu?

Czy jest możliwe „rozciągnięcie” „błony” wewnątrz odbytu po seksie analnym tak, że przy parciu zanim człowiek się wypróżni wysuwa się ta „błona” Ok 2 cm z odbytu. Czy mam się martwić…. Co robić ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeśli do stosunków analnych dochodzi zbyt często może to doprowadzić do rozciągnięcia odbytu. Mało prawdopodobne jednak, aby błona ta wychodziła na zewnątrz w momencie wypróżniania. Równie mało prawdopodobne jest wypadanie odbytnicy na skutek seksu analnego oraz zerwanie więzadeł ją utrzymujących.

Proszę udać się do proktologa, który oceni tę część ciała. Warto to zrobić, gdyż seks analny mógł spowodować uszkodzenie zwieracza odbytu i wspomniane wyżej rozciągnięcie, co w efekcie może doprowadzić do nietrzymania stolca.

Inne pytania poruszające podobny problem znaleźć można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozciagniety-odbyt-po-seksie-analnym, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozciagniety-odbyt-i-zwieracze-w-wyniku-stosunku-analnego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.