Jak postępować z takim problem podczas współżycia?

Witam, od roku mieszkam z partnerem i w stosunkach seksualnych jestem stroną pasywną. Na początku zbliżenia były trudne i bolesne jednak z czasem pożycie stale się poprawiało, bóle po seksie nie występują praktycznie. Jednak niedawno zauważyłem, że zdarza mi się ubrudzić bieliznę i nie jest to komfortowa sytuacja... Czy odpoczynek od seksu analnego sprawi, że problem przynajmniej na jakiś czas zniknie?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, stosunek analny nie powinien powodować problemów ze zwieraczem, jeśli się do niego odpowiednio przygotowaliśmy. Pana dolegliwości mogą oznaczać problemy z mięśniem zwieracza, warto w związku z tym byłoby go ćwiczyć poprzez naprzemienne zaciskanie i rozluźnianie. Gdyby te problemy dalej się utrzymywały, warto byłoby udać się do lekarza proktologa.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/manometria-odbytu

https://portal.abczdrowie.pl/stymulacja-odbytu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.