Czy zwieracze wrócą do swojej pierwotnej postaci?

Czy rozciągnięte zwieracze i odbyt od kilkurazowego penetrowania większymi przedmiotami jest groźny ? Czy zwieracze wrócą do swojej pierwotnej postaci ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

odbyt w wyniku penetracji wynikającej zarówno z seksu analnego, jak i tej związanej z używaniem przedmiotów może ulec rozciągnięciu. Elastyczności nabywa się jednak z czasem, dlatego kilkukrotne włożenie większych przedmiotów nie powinno doprowadzić do stałego rozciągnięcia i zwieracze powinny powrócić do pierwotnego stanu. Inaczej jest w przypadku regularnych aktywności, które mogą pociągnąć za sobą trwałe skutki.

Warto pamiętać, że gwałtowne i nieumiejętne rozciąganie zwieraczy może poskutkować urazem oraz dolegliwościami bólowymi. Forma ta wymaga więc odpowiedniego przygotowania i wiedzy dotyczącej anatomii. Ważne, aby zachować środki ostrożności, gdyż odbyt jest miejscem wrażliwym i nietrudno o jego uszkodzenie.

Temat masturbacji analnej został poruszony w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/masturbacja-analna. Być może zainteresuje Pana ten temat.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.