Jak może wyglądać pierwszy raz?

Witam. Od jakiegoś czasu razem z partnerem rozmawialiśmy o naszym pierwszym stosunku. Nie jest to sytuacja nowa tylko dla mnie, ponieważ będzie to również pierwszy raz mojego faceta. Sporo o tym rozmawiamy ja jednak mam pewne obawy mianowicie czy nie jestem "za ciasna" i czy członek partnera bez problemu się we mnie zmieści. Chłopak powiedział, że za dużo o tym myślę i nie będziemy mieć takich problemów. Ja jednak boję się trochę, że możemy mieć jakiś problem a bardzo bym tego nie chciała. Przychodzę więc do Państwa z pewnymi pytaniami, na które mam nadzieję uzyskam od Was odpowiedź: 1. Czy ból podczas pierwszego razu można do czegoś porównać? Jeśli tak, to do czego? 2. Czy po pierwszym stosunku występują bóle brzucha, krocza lub podbrzusza? 3. Masturbuje się regularnie od roku. Z początku były to tylko pieszczoty łechtaczki, ale z czasem doszło również wkładanie sobie palcy czy podobnych przedmiotów. Czy w związku z tym jest podejrzenie, że nie jestem już dziewicą? Jeden palec wchodzi bez problemu, lecz sama dwóch włożyć nie daję rady, ponieważ odczuwam dyskomfort. Razem z facetem przed podejściem do pierwszego stosunku postanowiliśmy się trochę pobawić i lepiej poznać swoje ciała. Wkładał mi dwa palce do pochwy, czułam przy tym lekki ból ale również przyjemność.. Następnego dnia czułam dyskomfort w postaci "rozciągnięcia" i miałam leciutkie plamienia. Po rozmowie o tym chłopak powiedział, że dwa palce wchodziły z lekkim trudem, ale później było więcej miejsca. Czy można porównać ten ból do bólu z pierwszego stosunku? Jest możliwość, że nie jestem już dziewicą a ból nie wystąpi lub wystąpi w postaci rozciągania pochwy? 4. Czy istnieje możliwość tego, że partnerowi nie uda się włożyć we mnie członka przy pierwszym razie, czy pochwa dostosuje się co do wielkości penisa i nie będzie problemów w postaci braku możliwości penetracji? Bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękuję, pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból podczas pierwszego razu to kwestia bardzo indywidualna, zależna także od nastawienia – nadmierny lęk może powodować brak podniecenia i, co za tym idzie, nieodpowiednie nawilżenie pochwy. To może potęgować nieprzyjemne doznania, które jednak zazwyczaj nie są szczególnie dojmujące przy zachowaniu ostrożności i delikatności ze strony partnera. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/inicjacja-seksualna.

Bóle krocza czy podbrzusza nie powinny nastąpić, choć tak jak wspominałam – jest to kwestia indywidualna, w której na pewno budowa anatomiczna partnerów ma znaczenie. Natomiast, wnioskując z Pani opisów, można domniemywać, że dla Pani zbliżenie nie będzie szczególnie traumatyczne z uwagi na fakt, że podczas masturbacji oraz zbliżeń z partnerem była dokonywana penetracja pochwy. Zwłaszcza jeżeli po penetracji palcami przez partnera pojawiły się plamienia, to można domniemywać, że błona dziewicza została przerwana. Proszę pamiętać, że błona to fałd skóry, którzy rzadko ma regularny kształt i nie zawsze zasłania całe wejście do pochwy – zatem ryzyko jej defloracji trudno ocenić w oderwaniu od konkretnego przypadku. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/blona-dziewicza.

Z kolei trudność w penetracji pochwy penisem może wystąpić podczas pierwszego razu – najczęściej ma związek z szeregiem okoliczności, takich jak nadmierny stres, brak pełnego wzwodu, suchość pochwy itp. niż z problemami wynikającymi z fizjologii. Jeśli zadbają Państwo o odpowiednie nawilżenie, to sądzę, że nie ma Pani powodu do obaw – członek powinien „zmieścić się”, choć niekoniecznie ta pierwsza penetracja będzie pełna. Tutaj garść porad, może okażą się przydatne: https://portal.abczdrowie.pl/jej-pierwszy-raz.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.