Częstotliwość seksu analny

Witam. Moje pytanie dotyczy seksu analnego. Jak często można/powinno się uprawiać seks analny? Spróbowałam tego z moim partnerem po raz pierwszy w poniedziałek, nie miałam po stosunku żadnych problemów, sam stosunek też jakoś szczególnie mnie nie bolał. Zastosowalismy lubrykant, partner był delikatny. Dziś jest środa i sam partner jak i ja chcielibyśmy spróbować zrobić to jeszcze raz. Czy mogę zrobić to znowu bez obaw, czy lepiej odczekać?

Warto zauważyć, że przy takich zachowaniach należy też brać pod uwagę możliwość prokreacji.
(Nasienie może wyciekać z kiszki stolcowej, jeśli nie była użyta prezerwatywa).
JW, blog.medycyna seksualna.

Możecie uprawiać seks analny tak często jak chcecie. Najważniejsze o czym musicie pamiętać to że ze względu na higienę nie można przechodzić penisem z odbytu do pochwy. Flora bakteryjna pochwy i jelita jest różna i o ile przeniesienie bakterii z pochwy do jelita nie jest groźne, o tle mikroorganizmy jelita mogą zrobić w pochwie duże szkody. Odbyt nawet po lewatywie nie jest wypłukany ze swojej flory bakteryjnej, więc po stosunku analnym na penisie pozostają bakterie. Jeśli nie zostanie on umyty bakterie mogą dostać się do pochwy. Najbardziej niebezpieczne jest dostanie się ich do cewki moczowej. Wywołuje to zapalenie dróg moczowych, objawiające się pieczeniem przy oddawaniu moczu. Pochwa też może zostać zainfekowana, pojawiają się wtedy upławy, uczucie swędzenia, pieczenie. Wymagana jest wtedy interwencja lekarza.
Pozdrawiam.