Stosunek analny a zajście w ciążę

czy po stosunku w odbyt moge zajs w ciaze obawiam sie ze sperma mogla przedostac sie w okolice pochwy czy test wykonany w 7 dniu po stosunku jest wiarygodny

Zwłaszcza w pozycji kolankowo-łokciowej (pozycja od tyłu) nasienie łatwo spłynąć może do przedsionka pochwy i dalej pochwą, tym bardziej, że kobieta zwykle jest wtedy wilgotna (lubrikacja).
Ze względów sanitarnych (infekcje penisa) kontakty analne powinny być w prezerwatywie i najlepiej po profilaktycznym oczyszczeniu odbytnicy (lewatywa)..
Zakażenia penisa drobnoustrojami kałowymi z kiszki stolcowej (np,E.coli - pałeczka okrężnicy) bywają lekooporne.
Na tym Forum panowie opisywali takie przypadki...
Pozdrawiam. JW