Stosunek analny i stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Uprawiałem sex analny z partnerka. Po wyjeciu swojego członka zauważyłem ,że wydzielił mi sie preejakulat była jego moze max kropla. Wytarłem go ręką po czym wtarłem go w reke i dotknąłem powierzchownie warg w narządzie partnerki. Zbliżeń bezpośredni nie było. Reka dotknalem lekko i po chwili zabralem ponieważ zorientowałem się ( nie pchalem palcow gleboko ) Partnerka miala dni plodne , bierze tabletki antykoncepcyjne , dotknalem lekko , kontaktu do pochwowego nie bylo. Czy grozi to ciaza ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. W razie wątpliwości partnerka powinna wykonać test ciążowy po 14 dniach od potencjalnie ryzykownego stosunku.

Zwraca uwagę niski poziom sanitarny kontaktu.
Penis bez zabezpieczenia w kiszce stolcowej, dotykanie penisa dłonią , a następnie wkładania palców przynajmniej do przedsionka pochwy - taka sekwencja zdarzeń może spowodować zakażenie penisa oraz pochwy drobnoustrojami kałowymi.
Natomiast możliwość ciąży jest znikoma, oczywiście przy założeniu, że tabletki antykoncepcyjne są brane rzetelnie.
Proponuję polubić prezerwatywę, jeśli decydujecie się Państwo na kontakt penisa z odbytnicą.
Infekcje bywają kłopotliwe w leczeniu.
Pozdrawiam. JW