Czy łuszczyca jest wyleczalna?

Dzień dobry mam pytanie czy łuszczyca jest wyleczalna?do jakiego lekarza mam się zgłosić i jakie badania powinien zrobić?

Dzień dobry,

Niestety łuszczyca nie jest wyleczalna, natomiast obecne metody pozwalają na złagodzenie jej przykrych objawów. Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza dermatologa. Łuszczycę rozpoznaje się, gdy mają miejsce określone jej objawy oraz właściwe czynniki.

Pozdrawiam serdecznie.

Nie jest wyleczalna, ale dobry dermatolog może pomóc, aby nie była ona uciążliwa.
Dostępnymi preparatami można bardzo dobrze złagodzić stan skóry i jak się prawidłowo o nią dba to jest mniejsze nasilenie objawów.