Czy macica może pęknąć?

Witam.Jestem 7 tygodni po cesarskim cięciu to juz druga cesarka tylko 18 lat różnicy pomiędzy dwiema cesarkami.Dzisiaj bylam na wizycie kontrolnej po porodzie i lekarz powiedział ze mam macice jak papierek i wrazie zajścia w ciążę moze mi peknac macica i ja i dziecko mozemy umrzeć.Teraz mam obawy czy czasami juz nie jestem w ciąży chcę odczekać i zrobić test ciazowy a w najgorszym przypadku jak będzie pozytywny to chciala bym wiedziec czy to prawda co lekarz powiedział prosze o odpowiedź.Pozdraw

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety może się tak zdarzyć . Proponuje oznaczyć poziom beta hcg i ponownie udac się do ginekologa