Czy mając HBS+ i słabe krążenie można stosować tabletki antykoncepcyjne?

Witam,

jestem chora na wirusowe zapalenie wątroby typu B. Oprócz tego mam słabe krążenie. Często, gdy leżę lub siedzę, moje stopy i ręce są zimne. Czy mogę stosować pigułki antykoncepcyjne?

Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wirus zapalenia wątroby typu B nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji hormonalnej. Musi Pani jednak pamiętać, że bez prezerwatywy z dużym prawdopodobieństwem zarazi Pani tym wirusem partnera.

Nie wiem natomiast, co Pani rozumie przez słabe krążenie. Nie wolno stosować antykoncepcji hormonalnej przy skłonności do zakrzepicy żylnej oraz przy wadach zastawkowych serca. Jeśli słabe krążenie polega jedynie na "zimnych" stopach, to raczej można bezpiecznie stosować antykoncepcję hormonalną. Warto jednak zawsze wykonać badania w kierunku skłonności do zakrzepicy.

Pozdrawiams serdecznie!