Czy mając takie wyniki badania krwi mam powód do niepokoju?

Czy jest powód do niepokoju? Od dłuższego czasu cierpię na nie doleczoną depresję. Rok temu z powodu podwyższonego GGTP - 123 odstawiłam leki. Obecnie, z powodu mocnego nawrotu depresji i natręctw na tle lękowym zdecydowaliśmy się do ponowienia leczenia. W tym celu chciałam sprawdzić stan organizmu przez przyjęciem leków. Dlatego w ostatnim czasie wykonałam sobie badania krwi i wystraszyłam się z powodu podwyższonego enzymu GGTP - 107 (z.ref 0-55). Pozostałe wyniki: ALP 78, AST 17; ALT 21; Kreatynina 0,7; CRP <1; TSH 0,88; OB 4; mocz w normie; AFP,CEA,CA125,CA19-9 w normie. Wykonałam USG jamy brzusznej - bez uwag, wszystko w normie. Martwi mnie to GGTP, czy mam powód do niepokoju? ponieważ spodziewałam się że ten enzym też będzie w normie a teraz boję się rozpocząć leczenia depresji. Nadmieniam że nie nadużywam alkoholu, nie biorę antybiotyków, doraźnie zażywam Pramolan. Proszę o poradę?

Witam! Bardzo dużo zależy od tego jaki lek doprowadził do wzrostu poziomu enzymów wątrobowych - nie przytoczyła Pani nazwy leku, który "odpowiada" za podrażnienie wątroby. Niektóre, nawet z tych w miarę nowoczesnych, mają tendencję do uszkadzania wątroby i wymagają stałego monitorowania funkcji wątrobowych w trakcie kuracji. Swoje obawy proszę zasygnalizować lekarzowi leczącemu, z pewnością będzie unikał leków hepetotoksycznych. Powodzenia W. Łuczkowski.