Czy mając zastawkę dwupłatkową BAV można bezpiecznie usunąć korzenie zęba?

Dobry wieczór Mam do usunięcia jeden korzeń pozostałość po wyrwaniu zęba Chciałabym zapytać czy mając zastawkę dwupłatkową BAV można bezpiecznie usunąć to bez przyjmowania wcześniej antybiotyku ? Wiem że musi być rozcięte dziąsło i wyciągnięty korzeń ale boję się ze mogę dostać Infekcyjnego Zapalenia Wsierdzia, na które osoby z Bav są narażone bardziej niż inni co mam robić?Mogę Iść i spokojnie usunąć bez antybiotyku?Marti mnie to i odwlekam w czasie usuwanie zęba. Czy takie wyrywanie rzeczywiście mogłoby spowodować IZW czy raczej nie ? prosze o pomoc za którą dziękuję z góry i pozdrawiam

Można i należy usunąć pozostałości po niedokończonej ekstrakcji - przed zabiegiem należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach i stanie swojego zdrowia.