Czy mała waga może być spowodowana niedoczynnością tarczycy?

Witam mam 26 lat mam 150 cm wzrostu waże 41 kg jestem bardzo szczupła i nie moge przytyc a jem. Dużo choruję na niedoczyność tarczycy typu hashimoto biore tabletki letrox 50 od 2 mies czy moge także zachorowac cukrzyce prosze o pomoc

W schorzeniu tym stosuje się leki, min. Letrox. Prawie każdy lek wiąże się zdziałaniami niepożądanymi, które pojawiają się w przypadku przedawkowania leku. W takich sytuacjach może nastąpić zmniejszenie masy ciała. Objawy te ustępują po zmniejszeniu dawki leku. Zatem proszę zgłosić się do lekarza, być może stosowana przez Panią dawka jest zbyt wysoka.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/