Czy małe prącie może wynikać z jakichś zaburzeń?

Mam 24 lata i jestem załamany z powodu małego penisa jak to jest możliwe że mam takiego jak inni mają nawet 20 cm czy coś mogło zaburzyć jego wzrost np leki?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

rozmiar penisa warunkowany jest już w okresie płodowym człowieka. Na wielkość prącia mają wpływ geny ojca oraz ilość testosteronu produkowana w ciąży przez matkę. Tutaj poruszony jest ten temat bardziej szczegółowo, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/co-wplywa-na-rozmiar-twojego-penisa.

Jeśli chodzi o uśrednione rozmiary penisa, to przeciętnie jest to ok. 15 cm w stanie wzwodu, natomiast według badań już dziesięciocentymetrowy penis jest wystarczający, by zaspokoić partnerkę z uwagi na to, że najbardziej erogenne strefy kobiecego łona to srom, łechtaczka oraz właśnie pierwsze 10 cm od wejścia do pochwy. Proszę zapoznać się z naszym artykułem, dowie się Pan z niego więcej: https://portal.abczdrowie.pl/czy-rozmiar-penisa-ma-znaczenie.

Nie napisał Pan, jakiej długości jest Pański penis, zatem trudno mi ustosunkować się do problemu, który Panu dokucza. Jednak, jak się okazuje aż 68% mężczyzn w Polsce sądzi, że ich przyrodzenie jest za małe, podczas gdy przekonanie to nie ma odzwierciedlenia w stanie faktycznym. Jak już pisałam – wystarczający do zaspokojenia partnerki jest penis o długości 10 cm, standardem jest zaś 15 cm, a 20 cm to już sporo ponad normę. Być może jednak zainteresuje Pana ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/powiekszanie-penisa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.