Czy małżowiny mogą dalej się powiększać?

Witam! Choruję od młodości na alergie w tym alergie pokarmowe. Często reakcją jest obrzęk błon śluzowych nosa. Prawdopodobnie na skutek alergii i niektórych leków mam powiększone małżowiny nosowe. Jakie mogą być konsekwencję nieprzestrzegania diety? Czy małżowiny mogą dalej się powiększać lub alergeny mogą mieć wpływ np. na funkcje jelit, trawienia, innych układów organizmu?

Lek. Tomasz Budlewski

może dochodzić do zaostrzenia objawów i występowania ich przy coraz to.mniejszej ilości alergeny wszystko zależy jaki alergen