Jakie mogą być skutki lekceważenia diety przy celiakii?

Mam celiakie.Jakie mogą być skutki nie przestrzegania diety?

Zaczynając od biegunek, upośledzonego wchłaniania składników odżywczych, po zwiększenie stanu zapalnego w organizmie, upośledzenia funkcji jelit, po zwiększone ryzyko wystąpienia innych schorzeń na tle przebiegu stanu zapalnego i dietozależnym.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)