Czy mam łysienie androgenowe po ciąży?

Witam, mam 32 lata. W grudniu urodziłam syna i zaczęło się u mnie tak, że moje grubaśne włosy zrobiły się cienkie i delikatne, do tego wypadają. Czy mogę mieć łysienie androgenowe?
32 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
W normalnych warunkach wypada do 100 włosów dziennie. Dopiero po kilku tygodniach wypadania większej ilości włosów można mówić o łysieniu. Najczęściej po przebytej ciąży, podczas której włosy zwykle są w znacznie lepszej kondycji, niestety dochodzi do pogorszenia ich stanu, nadmiernego wypadania, spadku objętości. Najczęściej objawy te ustępują samoistnie. Tak więc raczej ciąża sprowokowała zmiany, a nie choroba. Jeżeli jednak problem będzie się nasilał zachęcam do kolejnej wizyty u dermatologa. Do specjalisty tego nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam