Czy mam powody do niepokoju z takimi wynikami?

Witam.mam 33 lata robiłam do pracy badania morfologii wyniki są następujące: krwinki czerwone 5.17 T/l norma 3.5-5.MCV 81.4 fl norma 83-103.MCH 25.9 pg norma 28-34.RDW CV 15.6% norma 11.5-14.5 . % neurocytow 43.3 norma 45-70. Jak interpretować te wyniki, czy mam powody do niepokoju?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie niewielkie odchylenia rzadko mogą być powodem do niepokoju. Wynik morfologii zawsze powinien być oceniany w kontekście stanu klinicznego pacjenta, dlatego niezbędna jest kontrola u lekarza w celu poprawnej interpretacji badania.