Czy mam przepuklinę przełyku?

Witam, miałam wykonywaną manometrię przełyku oraz ok. miesiąc wcześniej gastroskopię. Gastroskopia nie wykazała żadnych zmian w obrębie przełyku, żadnej przepukliny nic. Wynik manometrii- Niewielka przepuklina rozworu przełykowego(1.4) , dyskineza trzonu przełyku miernego stopnia o typie słabej perystaltyki z niewydolnością wpustu i zaburzeniami spastycznymi górnego zwieracza przełyku. Jestem załamana, czy są to poważne dolegliwości wymagające leczenia, jeżeli tak to jakiego? Czy ta przepuklina przełyku w końcu występuje, skoro gastroskopia nic nie wykazała? Czy jest ona spowodowana tymi opisanymi zaburzeniami?Jestem osobą znerwicowaną czy to jest przyczyna moich dolegliwosci? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie moich dolegliwosci? Ok. rok temu brałam lek przeciwdepresyjny cital, i to uczucie takich skurczów nie było wgl odczuwalne wszystko było ok. Czy musze pozostać na tym leku i zastosować jakąs psychoterapie? Czy możliwe jest calkowite wyleczenie takich zaburzeń?

Prawdopodobnie przepuklina jest na tyle niewielka, że nie opisano jej w gastroskopii. Może ona powodować zgagę. Zazwyczaj stosuje się leczenie objawowe- leki tzw. prazole, co przynosi poprawę. Leczenie przyczynowe to leczenie operacyjne, jednak zwykle nie jest konieczne, ponieważ leczenie farmakologiczne jest wystarczające. Psychoterapia może przynieść poprawę. Stres nasila objawy.