Przewlekłe pieczenie w przełyku u 7-latka

Moj 7mio letni syn skarży sie na pieczenie w przełyku, dostał od lekarza peptac i ma go brać codziennie rano. Bierze go juz 3 miesiące. Przy odstawieniu co kilka dni skarży sie na pieczenie i wtedy dajemy mu peptac. Pilnujemy jego diety aby nie spożywał pokarmów powodujących zgagę ale to nic nie pomaga. Co mogę zrobić aby wyleczyć przyczynę a nie objawy???

Aleksander Ropielewski

Nie znam historii choroby i zakresu diagnostyki jaki Państwo do tej pory przeprowadzili, ale na pewno warto zastanowić się nad diagnostyką: manometria przełyku badania pH-metrii oraz gastroskopii. Takie badania być może wskażą konkretną przyczynę choroby refluksowej przełyku a tym samym pozwolą zaplanować leczenie przyczynowe.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski