Dziwne uczucie napełnionego powietrzem przełyku

Od jakiegoś czasu mam uczucie napełnionego powietrzem przełyku. Nie moge nic z tym zrobić i dopóki samo nie przejdzie mam wrażenie jakby ktoś mnie lekko podduszał, czy to normalne? Czesto jak zasypiam i leze na plecach to mam takie uczucie jakbym zaraz sie udusiła chociaz wiem ze tak sie nie stanie.

Aleksander Ropielewski

Witam, z opisu jaki Pani podała nie można jednoznacznie powiedzieć czy objawy pochodzą z przełyku (możliwe że uczucie duszności pochodzi z dróg oddechowych). Niestety bez przeprowadzenia badania przedmiotowego ciężko mi jest podać pewną i jednoznaczną odpowiedź. Podawane przez panią objawy mogą sugerować dysfunkcję przełyku spowodowaną zaburzeniami jego unerwienia, nietolerancją pokarmową, zgagą czy też zaburzeniami czynnościowymi. Na pewno zgłaszane przez Panią dolegliwości wymagają konsultacji z internistą.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski