Dlaczego mam takie uczucie w przełyku?

Dzień dobry. Od kilku dni mam dziwne uczucie w przełyku, jakby ciała obcego na wysokości mostka. Czuję to "coś" podczas nabierania powietrza i mam lekkie duszności. Podczas przełykania przez chwilę odczuwam w tym miejscu dyskomfort, może nawet lekki ból. Zazwyczaj rano mam zgagę i palenie w przełyku. Biorę Ranigast, ale niewiele on pomaga. Czy to może być Refluks? A jeśli tak to jak sobie pomóc?

Lek. Michał Lenard

Pani objawy mogą być spowodowane refluksem, ale w celu dokładnej diagnostyki sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który Panią zbada, zleci odpowiednie badania i w razie potrzeby skieruje Panią do specjalisty. Pozdrawiam!