Czy mam się martwić takim długim krwawienie?

Zaczęłam pierwszy blister tabletek 10 dni temu. Zwykle krwawienia trwały 7 dni a już leci 10 dzień, czy powinnam się martwić? Czym to może być spowodowane?

Dzień dobry, podczas pierwszych opakowań doustnej antykoncepcji może wystąpić przedłużające się krwawienie lub plamienie i nie jest to powodem do niepokoju. Jeżeli jednak sytuacja powtarza się w każdym cyklu lub towarzyszą jakiekolwiek niepokojące objawy, proszę udać się do ginekologa.