Czy mam się obawiać raka?

Witam. Moje objawy są następujące: Brak apetytu Nerwowość Utrata wagi Bóle mieśni Szybko pojawiające się siniaki po lekkim uderzeniu Brak koncentracji Częste bóle w tylnej części głowy Co to może być? Czy mam się obawiać raka? W mojej rodzinie sporo osób umarło na nowotwór. Czy jest możliwość iż ja również mogę mieć raka??

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciężko to ocenić na podstawie samego opisu objawów, na pewno wskazana jest diagnostyka, nie można wykluczyć nowotworu, jednak może to być też np niedokrwistość, problemy z tarczycą , cukrzyca... Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam