Czy mam się zgłosić z tym do specjalisty?

Witam, ostatnio wykonałem rezonans magnetyczny i w opisie dostałem jeden punkt który mnie zastanawia. "Tętnice kręgowe są wydłużone- lewa uciska brzuszną powierzchnię rdzenia przedłużonego po stronie lewobocznej". Tak brzmi opis który, nic mi nie mówi. Ostatnim czasem czułem ucisk z tyłu czaszki. Czy powinnienem się zgłosić do specjalisty?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 2 miesiące temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam! Zbyt mało danych dotyczących objawów i przyczyn wykonania RM głowy. Przytoczony fragment opisu badania niczego istotnego nie wnosi. Niemniej jednak można wywnioskować, że ma Pan skłonność do obserwacji własnego ciała i analizy wszelkich doznań. Może to stanowić wstęp do skłonności hipochondrycznych. Wskazana konsultacja psychologiczna i ew. wsparcie psychoterapeutyczne. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty