Leczenie chrapania

Chrapanie może być bardzo uciążliwe - szczególnie dla osób, które są zmuszone tego słuchać. Jak można poradzić sobie z tym problemem? Obejrzyj filmik i poznaj sposoby leczenia chrapania.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

silne uderzenie w nos może poskutkować urazem. Uszkodzenie kości nosowej objawia się bólem w okolicy nosa oraz obrzękiem w miejscu uderzenia. Bywa, że dochodzi do tego również opuchlizna twarzy, zasinienie, intensywne krwawienie z nosa oraz problemy z widzeniem.

Czasem zdarza się, że na pierwszy rzut oka uraz nie wydaje się być poważny, jednak rzeczywistość bywa różna. Jeśli osoba, u której doszło do urazu nie odwiedzi lekarza i zbagatelizuje problem, wówczas złamanie lub pęknięcie może samoistnie się zagoić. Lepiej tego nie praktykować, gdyż nieprawidłowe zrośnięcie tkanek może w przyszłości skutkować zaburzonym oddychaniem.

Warto więc udać się jak najszybciej do lekarza i sprawdzić, czy na pewno nie doszło do urazu nosa. Niepokojące są również bóle oraz zawroty głowy, które mogą świadczyć o wstrząśnieniu mózgu.

Więcej informacji o urazach nosa przeczyta Pani w naszym artykule dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/urazy-i-zlamania-nosa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy