Czy mam zastosować tabletkę po w tej sytuacji?

prosze dajcie rady wczoraj z chłopakiem uprawialiśmy seks i pękła prezerwatywa on po kilu pchnięciach się zorientował i wyciągnąl .Ja byłam na tabletkach antykoncepcycjnych aidee i jestem bo zostały mi jeszcze dwie tabletki jedna wezme dziś i drugą jutro . Sytuacja jest aka że dwa albo trzy dni temu jednej tabletki nie wziełam zapomiałam i zobaczyłam to dopiero jak miałam wziac nastepnego dnia i wychodzi na to ze jestem jedną do tylu ..Nyłam dziś u ginekologa i powiedziała ze przez usg jest za wczesnie coś zobaczyc powiedziała ze mam skonczyc brac tabeltki i czekac na krwawienie . Dodam że chłopak nie doszedł Pyanie cos myslicie czekac czy jakos strac sie na wlasna odpowiedzialnosc o tabletke po ale nwm czy to bezpiecznie brac abletke po jak bla antykoncepcja ps. opakowanie tabletek brałam pierwszy raz od dluzszego czasu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, w przypadku, gdy zapomniała Pani tabletki w ostatnim tygodniu jej stosowania, należy nie wykonywać przerwy na krwawienie, tylko rozpocząć ich kolejne opakowanie. Powinno to uchronić Panią przed zapłodnieniem, które mogłoby mieć miejsce z powodu pominiętej tabletki, jednak przez 7 dni od tej sytuacji należy dodatkowo używać prezerwatyw.

Podczas przyjmowanej stale antykoncepcji hormonalnej, nie zaleca się stosowania tabletek po.

Na przyszłość innym rozwiązaniem takiej sytuacji może być rozpoczęcie przerwy wcześniej np. O Dwa dni (musi ona jednak trwać maksymalnie tydzień).

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/skuteczna-antykoncepcja-bez-skutkow-ubocznych

https://portal.abczdrowie.pl/7-przyczyn-kiedy-antykoncepcja-moze-byc-nieskuteczna

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zapomniec-o-antykoncepcji

https://portal.abczdrowie.pl/przeciwwskazania-antykoncepcji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.